Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

23.03.2007. Ostatnia impreza sezonu w Roksanie: East West Rockers & Big Man Tryton

Trzytonowa selekcja się kończyła kiedy wpadłem. Ach, żeby w Zielonej Górze była jakakolwiek większa sala do koncertów, to by się działo. Chłopaki dali świetny koncert w Wołowie (jak ktoś nie wie, to jest to miasto na linii kolejowej Wrocław- Zielona G.) Tam ludzie mieli do dyspozycji stara poniemiecką halę imprezową, a u nas zlikwidowano zielonogórską estradę, więc jeśli ktoś występuje, to sufit ma metr nad sobą. Zresztą, ludzi tyle z tego miasta wyjechało, że większa sala wydaje się zbyteczna- wystarczy jedcna piąta powierzchni sali z powiatowego Wołowa.

Łap samolot, łap samolot. Pada deszcz, pada deszcz. Cheeba dance, Cheeba dance. Tak, tak- łap samolot to taki ruch rękoma jakby się łapało samoloty który na komendę wykonuje cała publika klubu. Inne figury podobnie. Ot, chłopaki zrobiły małą szkołę tańczenia densholu po jamajsku. I naprawdę to tak wygląda, nie żartuję. Przez godzinę kiedyś skakałem na podobnej imprezie gdzie komend było sporo więcej.

Niestety, nie było ”Poland Story” (spolszczonej wersji „England Story” autorstwa YT), bo to co bodajże Chleba zaśpiewał, było na nie tym riddimie i słowa nawet nie były zrozumiałe. A w Wołowie wyszło im to tak świetnie.

No cóż, tutejsze warunki były trochę drastyczne. Było strasznie gorąco, policja przychodziła bodaj dwa razy by ściszyć muzykę bo ludzie protestują. Ludzie zamiast siedzieć w zapoconej knajpie, wylegli na zewnątrz, hałasowali i rzucali butelkami. Część była za biedna by wejść i bawiął się na zewnątrz albo zbierała na wejście. W innych miastach tego nie ma, nigdy takich motywów nie zauważyłem. To w Zielonej ludzie są tak biedni by posuwać się do tak drastycznych kroków jak sępienie pod klubem. Szczęśliwy kto ma kolegów w środku i może zostawić na bramce komórkę by wejść i dostać od nich pieniądze na wejście jeśli jego znajomi je mają…

Była to ostatnia impreza sezonu w Roksanie. Nic już nie będzie aż do zimy, bo imprezy przeszkadzają mieszkańcom mającym latem otwarte okna. A najbardziej im przeszkadza trajkocząca na zewnątrz biedna młodzież nie mająca na wejście. Bieda drażni tak że lepiej jej zakazać.

Posted by Adam Phoo on 12:00. Filed under , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for 23.03.2007. Ostatnia impreza sezonu w Roksanie: East West Rockers & Big Man Tryton

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć