Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

W sprawie zabudowy Placu Słowiańskiego


Rys. Cmentarz i kościól Św. Trójcy, 1784 rok.


Ten plac ma fatalną południową pierzeję i wg mnie rację mają ci którzy by ją zabudowali. Nie wiem tylko, czemu budynkami komunalnymi? Ideologia liberalizmu i praktyka gospodarcza uczy że państwo to najgorszy możliwy gospodarz- tam powinny być biura, to przecież centrum miasta. Czemu nie sprzedadzą tego na wolnym rynku? Mają za dużo pieniędzy?

A w ogóle ten pomysł parkingów podziemnych (finansowanych oczywiście z pieniedzy podatników- nie ma jak dofinansowywać luksusy dla zamożnych z pieniędzy ubogich mieszkańców miasta). We Wrocławiu stoi jeden parking wielopoziomowy poza ścisłym centrum, i jest od lat nieukończony. Po prostu nie opłaca się, bo aby inwestycja była opłacalna to wg ekspertów od transportu należy uzyskiwać ok. 4 PLN/godz. z jednego miejsca. Nie sądzę że przy tych kosztach kapitału inaczej było w Zielonej Górze.

Przygotowałem małą mapkę poglądową co możnaby tam zabudować wg mojej opinii. Można zabudować znacznie więcej niż na tej mapce, tam są przecież miejscami jakieś warsztaty i szopy. Może powinno się rozważyć możliwosć znalezienia przez miasto prywatnego inwestora który odbudowałby dawny kaplicę/kosciół Św. Trójcy, nie na cele kultu religijnego, ale np. jako kawiarnię, restaurację etc. Na tym placu nieco brakuje czegoś centralnego.

Posted by Adam Phoo on 01:52. Filed under , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for W sprawie zabudowy Placu Słowiańskiego

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć