Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Zieloni przeciw homofobii

Stanowisko lubuskich Zielonych 2004 odnośnie homofobicznych wypowiedzi posła PO z woj. lubuskiego, p. Stefana Niesiołowskiego, atakującego i obrażającego mniejszości seksualne.

Członkowie partii Zieloni 2004 województwa lubuskiego wyrażają ubolwewanie z powodu kolejnych wypowiedzi karykaturalnie przedstawiających środowiska mniejszości seksualnych padających z ust tego homofobicznego polityka. Bezustannie przypisuje on tym mniejszościom rzekomą agresywność, gdy domagają się publicznie swoich praw. Ich starania nazywa obraźliwie mianem „absurdu” (w dzisiejszym „Życiu Warszawy”, 17/12/2007) lub „głupstwem” (Rzeczpospolita, 8/11/2007).

Nie życzymy sobie ”importowania” do naszego regionu polityków- spadochroniarzy z innych regionów kraju, polityków którzy w naszym przygranicznym regionie szerzą nienawiść i pomiatają przedstawicielami mniejszości seksualnych. Nie chcemy tu osób publicznie szerzących swoje uprzedzenia i fobie, osób łączących agresywny język z szowinistycznym archetypem wioskowego macho. Taki styl polityki typowy jest dla populistów zdobywających tani poklask u niewykształconych i nieobytych społecznie wyborców. Zresztą ów polityk swe teksty publikuje nawet w znanej ze słownej agresji prasie brukowej, np. „Fakcie”.

Planujemy zorganizowanie manifestacji pod biurem poselskim posła-homofoba, za którą zaprosimy także przedstawicieli mniejszości LGBT. Podczas następnych wyborów parlamentarnycyh prowadzić będziemy kampanię informacyjną mającą niedopuścić do reelekcji posła-homofoba jako przedstawiciela naszego okręgu wyborczego.

Jest nam bardzo przykro iż to Platforma Obywatelska- partia której dotychczas nie kojarzyliśmy z tak silną homofobią, sprowadziła do naszego regionu polityka homofoba. Dotychczas w naszym regionie brak było polityków szerzących pogardę i nietolerancję do osób mających odmienną orientację seksualną. Dla przykładu w Zielonej Górze istnieje klub takich osób, i wiele osób nie tylko homoseksualnych bawi się w tym klubie razem z osobami homoseksualnymi. Jest dla nas szokiem, że w naszym regionie pojawił się populistyczny polityk walczący o głosy poprzez szerzenie nietolerancji dla takich osób.

Wnioskujemy, by Partia Plafroma Obywatelska wycofała tego polityka z naszego regionu oraz zamknęła jego biura w naszym okręgu, tak by nie był on kojarzony z Ziemią Lubuską. W miastach regionu, takich jak Zielona Góra czy Gorzów, i bez tego polityka-homofoba jest mnóstwo problemów. To w Gorzowie telewizja Sky One nakręciła głośny reportaż o polskich neonazistach, stukających się w gorzowskim pubie kuflami piwa na hasło „Heil Hitler”i mówiących z żalem iż „wygazowano nie wszystkich Żydów”, i że „asfalt ma swoje miejsce”.

To w Zielonej Górze w ostatnim roku bezustannie miały miejsce uliczne bójki z bojówkami neonazistowskiej organizacji Zadruga. Wiele osób, w tym młodych kobiet, zostało dotkliwie pobitych, a młodzież z różnych subkultur została zastraszona. Z miast regionu bezustannie migrują młodzi ludzie, przenosząc się do Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii lub do dużych miast Polski. W regionie nie ma miejsc pracy dla wykształconych osób, masowo ucieka więc kapitał ludzki. Być może kariera tego polityka w naszym regionie jest signum temporis, co nie przeszkadza nam w informowaniu społeczeństwa. Nie chcemy, by z naszego regionu wyprowadzali się także przedstawiciele tutejszych mniejszości seksualnych. Wnosimy do władz partii PO o zdecydowanie i natychmiastowe rozwiązanie problemu tego posła poprzez jego przepisanie do innego regionu niż nasz. Lubuskie wolne od homofobii !

Zieloni 2004 województwa lubuskiegoWypowiedzi p. Niesiołowskiego:

Dla „Rzeczpospolitej”

„W Polsce nie ma żadnej dyskryminacji osób homoseksualnych. Twierdzenia o jej istnieniu nie mają żadnego sensu i nie są na niczym oparte„

Mniejszości te „okłamują społeczeństwo i próbują mu wmówić, że homoseksualiści są prześladowani”

Niesiołowski jest zdania, że Tusk (odnośnie spotkania z przedstawicielami mniejszości seksualnych)

„Jako przyszły premier nie ma czasu na takie głupstwa i zajmowanie się fikcyjnymi problemami.”

Wg (8.11.2007, "Rzeczpospolita").

Inne wypowiedzi posła:

„Homoseksualizm nie jest normą, najpewniej jest chorobą i należy modlić się za grzeszników i pracować na rzecz ich poprawy i nawrócenia.”

Wg p. Niesiołowskiego, Parady Równości to prowokacje mające na celu doprowadzenie w Polsce do:

„dyskryminacji rodziny, między innymi poprzez propagandę prowadzoną z pieniędzy budżetowych popierającą aborcję, ograniczanie roli i praw rodziców np. poprzez możliwość składania na nich skarg przez dzieci i sąsiadów, eliminowanie roli Kościoła i religii w procesie wychowania, promowanie samotnych matek, a dyskryminowanie rodzin wielodzietnych, wreszcie propagowanie homoseksualizmu.”

Wg P. Niesiołoskiego, mniejszości seksualne uczestniczą w paradach pokazujących społeczeństwu ich odmienność ponieważ:

„Chodzi im o demonstrację pogardy dla Kościoła, norm moralnych i obyczajowych”.

Posted by Adam Phoo on 10:15. Filed under , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Zieloni przeciw homofobii

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć