Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Apel do władz miasta o utworzenie snowparku w Zielonej Górze

z roku 2006

Idzie zima a wraz z nią wraca temat uprawiania sportów zimowych w Zielonej Górze. Władze miasta nie zauważyły, że wraz z postępem technologicznym zmianie uległy preferencje mieszkańców- dziś wśród młodszych wiekiem mieszkańców Polski najpopularniejszym sportem zimowym jest snowboarding, a użytkownicy nart są już w mniejszości.

Dlatego zwracamy się z prośbą do władz miasta o dostosowanie terenu np. za Górą Tatrzańską (jest tam drugi stok) jako miejsca do uprawiania snowboardingu.

Chcielibyśmy zauważyć ze inne miasta regionu oferują swym mieszkańcom możliwość uprawiania snowboardingu. Brak możliwości uprawiania najpopularniejszych sportów zimowych w tym regionie Polski powoduje że wiele młodszych wiekiem osób przeprowadza się np. do Wrocławia, by mieć możliwość uprawiania ulubionych sportów zimowych.

Zwracamy się o dostosowanie tego terenu, posiadającego odpowiedni spadek, do potrzeb snowboardzistów poprzez wykonanie tutaj mini-snowparku z kilkoma najpopularniejszymi przeszkodami. Zadanie to jest proste, wymaga jedynie usypania z ziemi najpopularniejszych przeszkód. Dodatkowo można zakupić lub wykonać raile, czyli poręcze do jeżdżenia po nich.

Chodzi nam o to:
Taki snowpark zbudowano na Kaszubach koło Gdańska: http://dns.toxicfilms.tv/gallery/album20

Projekty jego poszczególnych elementów:


Można także zainstalować specjalne rampy (na zdjęciu rampy firmy Techramps)Link do strony o snowparkach: http://snow.techramps.pl/index.php

Zachęcamy do stworzenia w mieście choć jednego miejsca w którym młodzież mogłaby uprawiać obecnie najpopularniejszy sport zimowy. Możemy pomóc- nasz kolega jest projektantem skateparków i z pewnością mógłby doradzić od strony technicznej. Możemy podać jego dane kontaktowe.

Nakłady szacujemy na kilka tysięcy złotych. Są to koszty robocizny- koszt pracy osób ręcznymi narzędziami usypujących hopkę na skoczni oraz być może jakieś inne przeszkody. Są to także koszty zakupu lub budowy sposobem gospodarczym kilku raili. Nie są to prace skomplikowane, w naszej opinii z całością można się uporać w ciągu dwóch tygodni.

Z wyrazami szacunku,
Adam


Zielona Góra, 11-12 marca 2006, foto wg Snowboard Zielona Góra http://www.windsurfing-lubuskie.pl/galerie/2006_0312/index.htmlZielona Góra pełna śniegu

Zielona Góra mimo, że leży dość daleko od gór stała się w ostatni weekend centrum lubuskiego snowboardu. Ale warunki do tego były idealne, ok. 30cm świeżego śniegu i minimalny mróz wystarczyły sześciu napaleńcom na zbudowanie mini snowparku w centrum Zielonej Góry na górce przy Palmiarni. Relacja nadesłana przez Bartka (Yannec) Jankowskiego:

"W piątkowy wieczór dostałem telefon od Kamila (Danger) że będziemy skakać przez starego WV "Ogórka", więc bez zastanowienia zgodziłem się i już czekałem na następny dzień ciekawych wrażeń i emocji. Gdy podjechaliśmy w sobotę okazało się że będzie ciężko ustawić Ogórka na środku górki, ale mimo wszystko postanowiliśmy go wykorzystać, więc wymyśliliśmy zbudowanie na nim quatera.

Szybko zabraliśmy się do pracy i w asyście młodych zdziwionych chłopców zjeżdżających z górki na jabłuszkach i deskach boazeryjnych, zaczęliśmy zasypywać Ogórka. Po około trzech godzinach pracy mieliśmy już gotowy mały snowpark: quater na Ogórku i do tego zbudowaliśmy chopkę i postawiliśmy grind box`a. Zaczęła się jazda, jeździliśmy w sześciu, a dokładniej: Kamil (Danger), Adrian (Adek), Paweł (Benyo), Piotrek (Tiger), Paweł i ja, czyli Bartek (Yannec). Wzbudzaliśmy niemałe zainteresowanie osób przechodzących koło Palmiarni lub przychodzących zjechać z górki.

Jazda w sobotę trwała do 22 i każdy się nieźle najeździł, ale nadal mieliśmy ochotę na jazdę w niedziele, więc zostawiliśmy zasypanego Ogórka i następnego dnia zrobiliśmy kolejny dzień skoków w centrum Zielonej Góry. Gdy już wszyscy mieli dosyć udało się ruszyć Ogórka mimo hałdy śniegu i wszyscy rozjechali się do domu. Zapraszam do obejrzenia fotek z tego weekendu."


Galeria zdjęć dostępna jest pod adresem: www.windsurfing-lubuskie.pl/galerie/2006_0312/index.html

wg http://www.snowboard.pl/wiadomosc/736/1/128/

Wideo: Moje fifty-fifty na ławce na Wzgórzach Piastowskich jakieś 3-4 lata temu.

Posted by Adam Phoo on 13:49. Filed under , , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

1 komentarze for Apel do władz miasta o utworzenie snowparku w Zielonej Górze

  1. Anonymous

    Dzieki za ciekawe informacje

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć