Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Biedni inwestorzy i ich nieudolność- casus DH Centrum i parterowego pawilonu Empik-u


Dbając o estetykę miasta Zielona Góra, nie sposób nie zauważyć obdrapanych nieruchomości składających się na dawny dom towarowy „Centrum” przy ul. Bohaterów Westerplatte, dziś mieszczący lumpeksy. Ów obiekt jest obecnie najbardziej nieestetycznym budynkiem w tej części miasta, jego otoczenie zamieniło się w slumsy z racji już lekko odrażającego stanu tej nieruchomości oraz negatywnie wpływa na otoczenie.

Budynek mieszczący salon „Empik” położony w sąsiedztwie wspomnianego Domu Towarowego jest już jedynym parterowym barakiem przy głównej alei miasta, i znajduje się obecnie naprzeciw wielopiętrowej galerii handlowej. Powoduje to dyskomfort estetyczny. Zarówno Dom Towarowy, jak i ów parterowy barak, prawdopodobnie należące do NFI Empik Media & Fashion S.A. nadają się jedynie do rozbiórki, zajmując cenną powierzchnię na której inni inwestorzy mający większy kapitał od nich mogliby przeprowadzić swoje inwestycje i zbudować estetyczne obiekty handlowe.

Krótko to ujmując, nieproduktywnie zajmują oni wartościowe grunty w centrum naszej 200-tysiecznej aglomeracji Trójmiasta Lubuskiego oraz niszczą estetykę całej tej ulicy. Powinni oni pozbyć się zajmowanych posesji i dokonać sprzedaży tych nieruchomości na rynku.

W bezpośredniej okolicy kilkuset metrów od tego byłego domu towarowego w ostatnim czasie zbudowano od podstaw lub zmodernizowano następujące galerie handlowe i domy towarowe: Galeria Grafit, DH Topaz, DH Rolnik, Galeria pod Topolami, oraz nowe centrum handlowe na Pl. Wielkopolskim. Obecnie na ukończeniu jest galeria handlowa na terenie dawnej fabryki wełny znajdująca się w centrum miasta. Ów dawny dom towarowy jest przy tej ofercie handlowej zbyteczny i winien zostać rozebrany, podobnie jak inny barak- pawilon mieszczący EMPiK. Biedni inwestorzy powinni zostać przekonani do opuszczenia zajmowanych gruntów celem dopuszczenia inwestorów posiadających większy kapitał.

Posted by Adam Phoo on 06:15. Filed under , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Biedni inwestorzy i ich nieudolność- casus DH Centrum i parterowego pawilonu Empik-u

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć