Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Do radnych o stok narciarski...W Zielonej Górze mamy przedwojenny stok narciarski, który jest oczywiście nieczynny, i jest bardziej niż zaniedbany, rozmyty wodą etc. Dziś standardem są stoki całoroczne, pokryte np. matą Dendix, która, co przyznaję, jest może nie śniegiem, ale śniegopodobna i wymaga nieco innej techniki jeżdżenia (ma nieco większy opór). Ale od dwóch dni katuję nowy stok narciarski w Warszawie wykonany w tej technologii i wg mnie coś takiego powinno jak najszybciej powstać w Zielonej Górze.


W Warszawie jest orczyk, jest ta zraszana wodą mata. Ile to pokosztuje aby u nas na stoku taką matę rozwinąć? Do tego można też ten stok sztucznie naśnieżać przy ujemnych temperaturach, jak się okazuje mata nie przeszkadza sztucznemu naśnieżaniu. Wg obliczeń dla nowego stoku w Gorzowie, całość takiej inwestycji wraz z budową orczyka i sztucznym naśnieżaniem to 780 000 - 850 000 zł. U nas orczyk już jest. Jedna armatka śnieżna to koszt 30 tys. PLN (uzywana) do 50-60 tys. PLN (nowa). Ceny za metr kwadratowy tej maty nie znam.


Szanowni Państwo! MOSiR w Zielonej Górze pokazał już co potrafi zdziałać. Poza obietnicami bez pokrycia- niewiele. Ongiś tutejszym snowboardzistom obiecywano nawet snowpark, i nic, nawet narciarze nic nie mają. Myślę że pora na partnerstwo publiczno-prywatne. Miasto powinno ogłosić publicznie konkurs dla inwestorów chcących zagospodarować stok, i np. podobnie jak w Warszawie wykupić np. bezpłatne przejazdy na jakiś czas w sezonie. Nie wiem, czy stok taki bez jakiegokolwiek wsparcia się utrzyma.

Prywatny inwestor szykuje się do stworzenia stoku narciarskiego w okolicach Gorzowa. U nas nie dzieje się w tej sprawie nic. Może władze Zielonej Góry takim ludziom powinny wydzierżawić ten stok na jakiś długi okres, w umowie zabezpieczając się przed innym niż sportowe, lub brakiem wykorzystania stoku?Wideo: Moje fifty-fifty na ławce na Wzgórzach Piastowskich jakieś 3-4 lata temu.


Wideo: I gleba...

Wyniki ankiety: Zapotrzebowanie na stok narciarski i skatepark w Zielonej Górze:

O nowym stoku w Warszawie (całorocznym):

Wynosząca 9000 m2 powierzchnia stoku pokryta została mata typu Dendix produkcji
angielskiej, która przy zerowych i dodatnich temperaturach zraszana jest "mgłą
wodną" dla zmniejszenia tarcia i polepszenia ślizgu, natomiast przy
temperaturach ujemnych oraz braku lub małej ilości śniegu naśnieżana trzema
armatkami szwedzkiej firmy "Areco". Specjalnie zainstalowany wyciąg talerzykowy
oraz kolejka krzesełkowa umożliwiają w ciągu godziny wjazd około 2000 osób na
szczyt stoku (...) wg stok.waw.pl

Zdjęcie:

Linki:


O nowoczesnych całorocznych stokach narciarskich:
http://www.stok.pwsz.pl/projekt/rozwoj/rozwoj.html

O planowanej inwestycji w Gorzowie
http://www.stok.pwsz.pl/projekt/iframe.html

Dyskusja o nowym stoku w woj. Lubuskim- chyba k. Sulęcina
http://www.skiforum.pl/showthread.php?t=10067


Strony stoków narciarskich "na nizinach": http://www.nartyprzywidz.com.pl/ , http://www.narty.gd.pl/ , http://www.wiezyca.pl/ , http://www.wiezyca-kotlinka.pl/ , http://www.lysa-gora.pl/ , www.mosir-chodziez.pl/html/stok.html

Posted by Adam Phoo on 04:14. Filed under , , , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Do radnych o stok narciarski...

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć