Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Epilog sprawy festiwalu reggae...

Po półtorej miesiąca oczekiwania na odpowiedź, pani dyrektor ZOK po telefonicznym przypomnieniu się stwierdziła że nie ma czasu, i odpowiedziała NIE. Dokument poniżej rozesłaliśmy mediom ale te sprawę przemilczały.

a tak brzmi reggae jak ktoś nie wie:
To miał być normalny prawdziwy festiwal muzyczny z promocją w całej Polsce, z miasteczkiem namiotowym, ściągający conajmniej kilkuset fanów z kraju w pierwszej edycji. Czegoś takiego tutaj już nie ma, choć kiedyś było.

Chcieliśmy kontynuować festiwale reggae w Zielonej Górze, ale po tym czego doświadczyłem podczas próby zoreganizowania tego nie dziwię się ani troszeczkę że w Zielonej Górze nie ma jakiegokolwiek festiwalu. Pani z ZOK dojście do wniosku że jednak nie ma na to czasu zajęło półtora miesiacą, w ciągu których jeszcze mogliśmy znaleźć innych organizatorów w okolicznych miastach. Teraz zostało 3,5 miesiaca, i festiwal uratuje chyba tylko jakiś cud, w który nie wierzę.

W tym mieście życie klubowe niemal nie istnieje, to umieralnia emerytów, i zdaje się że będzie jeszcze gorzej. Sam mieszkając w ZG spędzałem co drugi weekend poza ZG, i zapraszam do tego innych. Wsiada się do auta i jedzie się na koncerty czy imprezy do Wrocławia, Poznania, Berlina. Wczoraj, w piątek przeszedłem się deptakiem o 30 minut po północy, i było przeraźliwie pusto, żywej duszy, nawet 4 Róże o tej porze już zamknięto wypraszajac ostatnie 4 osoby. We Wrocławiu o tej porze jest tłok na ulicach.

Na festiwale reggae zapraszam w tej okolicy do Lubięcina k. Nowej Soli, Trzebiela, Gorzowa (Reggae nad Wartą), Chocianowa oraz do kilkudziesięciu innych miast w kraju. Jest mi przykro że nie udało się zrobić festiwalu tutaj mimo że w mojej opinii tutaj jest kilka osób bardziej kompetentnych w tej branży niż w np. Gorzowie i nasz festiwal mógłby być o niebo lepszy przy nawet mniejszych środkach.

Trochę reggae, ragga, dancehallu- taka muzyka byłaby na festiwalu, ale nie bo pani z ZOK nie ma czasu ani pieniędzy. Festiwal miał kosztować 20-30 tysięcy, miasto daje na działalność amfiteatru kilka mln rocznie. Zgadnijcie ile ogólnopolskich festiwali ściagajacych masę fanów możnaby zorganizować za tyle pieniędzy? Gorzowskie Reggae nad Wartą kosztuje podobno 100 tys. PLN...

Posted by Adam Phoo on 01:46. Filed under , , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Epilog sprawy festiwalu reggae...

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć