Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Kopia apelu rowerzystów do Urzędu Miasta


Apel do Naczelnika Wydziału Inwestycji i Zarządzania Drogami
Pani Alicji Makarskiej
Urząd Miasta Zielona Góra
ul. Podgórna 22

My niżej podpisani mieszkańcy Zielonej Góry i okolic, użytkownicy ścieżek rowerowych zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o poprawę naszego bezpieczeństwa. W ostatnim czasie z powodu błędnie wykonanej infrastruktury rowerowej dochodzi do wielu wypadków, kolizji i niebezpiecznych zdarzeń z udziałem rowerzystów. Takich sytuacji jest coraz więcej, ponieważ rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu.

Wielu z nas w trosce o własne zdrowie, kondycję fizyczną i ochronę środowiska naturalnego wybiera właśnie rower, który nie emituje zanieczyszczeń niszczących otaczającą nas zieleń zarówno w mieście jak i piękne lasy wokół Zielonej Góry. Jednakże korzystając ze ścieżek rowerowych w czasie drogi do szkoły, pracy, kina, sklepów oraz podczas rekreacji napotykamy na wiele utrudnień i miejsc bardzo niebezpiecznych.

Nie chcemy, aby ścieżki rowerowe były slalomem między latarniami, słupami i znakami drogowymi tak jak ma to miejsce teraz. Uważamy, że obecna sytuacja jest niechlubnym przykładem marnotrawstwa publicznych pieniędzy z naszych ciężko płaconych podatków. Dlatego też przedstawiamy kilka sugestii mających na celu poprawę bezpieczeństwa i ułatwienie korzystania ze ścieżek rowerowych.

Gorąco apelujemy o ich wykorzystanie w trakcie modernizacji już istniejących i budowy nowych ścieżek rowerowych w naszym pięknym mieście. Nie narażajmy dłużej zdrowia i życia naszych mieszkańców. Niech Zielona Góra nie będzie „zielona” tylko z nazwy. Chcemy aby Zielona Góra była przykładem dla innych polskich miast w zakresie budowy i unowocześniania ścieżek rowerowych!


fotografia naszych scieżek pochodzi z serwisu Flickr, autor: Dc Dead, http://flickr.com/photos/dcdead/1030773517/in/set-72157601302440211/

Posted by Adam Phoo on 14:47. Filed under , , , , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Kopia apelu rowerzystów do Urzędu Miasta

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć