Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Powiększyć ogród botaniczny przynajmniej do przedwojennego rozmiaru!

Dziś odwiedziłem ogród botaniczny przy ul. Botanicznej i miałem kilka pytań laika, ale znajacego inne ogrody. Gdzie jest roślinność niskopienna? To co jest, to raczej ogród dendrologiczny- same drzewa i krzewy.

Poza tym faza II rozbudowy jest chyba nietrafiona- naiwnie sądziłem iż chodziło o powiększenie terenu maciupciego ogrodu, a tu idzie o budowę budynków i parkingu. Dlaczego zamiast tego nie powiększyć nieco powierzchni tego ogrodu anektując fragment okolicznego lasu komunalnego (sosnowego lasu gospodarczego) i przestrzeni aż komórki-garażu na terenie szkoły? Aż się o to prosi.

Ogólnie uczucia mam mieszane. Ogród botaniczny dziś to połowa jego przedwojennej powierzchni. To po pierwsze zbyt mało, by być atrakcją turystyczną, o jakości nie wspominając. Proponuję rozbudowę ogrodu botanicznego powiększając go o fragment sąsiedniego lasu komunalnego. Z pieniędzy za wycinkę lasu gospodarczego można będzie uzyskać środki na nasadzenia nowego bardziej wartościowego przyrodniczo i estetycznie drzewostanu. Wg mnie jest to neutralne finansowo. Oto szkic:


Posted by Adam Phoo on 00:48. Filed under , , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Powiększyć ogród botaniczny przynajmniej do przedwojennego rozmiaru!

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć