Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

O zniszczeniu zabytkowego domu kąpielowego na ul. Źródlanej

Wróciwszy na święta do miasta wybrałem się na przejażdżkę rowerem po okolicy. Wjechałem w ulice Źródlaną i zdębiałęm z oburzenia. Gdzie stary szachulcowy budynek przy ul. Źródlanej mieszczący ongiś zarząd kąpieliska miejskiego?

Chodzi o ten budynek, zdjęcie przedstawia go częściowo zdewastowanego:
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/misc?url=/templates/zoom.pbs&Site=GL&Date=20070426&Category=POWIAT16&ArtNo=70426053&Ref=AR&NoCache=1


Jak można było dopuścić do zniszczenia tego zabytku? Przecież to był najstarszy i w zasadzie jeden z ładniejszych budynków w północnej części miasta. Zrujnowany, ale jednak było w nim coś bardzo wyjątkowego- oryginalna architektura.

Budynek nie podlegał ochronie konserwatorskiej, i inwestor- parafia brata Alberta, mogła mieć prawo tak po prostu zburzyć ten dość stary budynek. Radni miejscy doprowadzili do zniszczeń. A mogli sprzedać ten obiekt wraz z basenem na jakiś hotel czy restaurację- przynajmniej ktoś by to wyremontował zamiast burzyć! Jest mi niezmiernie przykro że osoby kościelne, nie wykazały żadnej wrażliwości estetycznej niszcząc ten zabytkowy budynek.

Posted by Adam Phoo on 12:26. Filed under , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

1 komentarze for O zniszczeniu zabytkowego domu kąpielowego na ul. Źródlanej

  1. Anonymous

    Naprawdę szkoda, tym bardziej, że mieszkałam w tym budynku przez około 15 lat. Uważam,że można było wykonać remont, ale najlepiej zburzyć i po kłopocie.

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć