Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Przeróbmy hotel Polan na akademiki... Niestety, zburzono go!

Z uwagą przeczytałem tekst pt. „Orbis chce budować hotel” (Gazeta Lubuska, 2008-03-14), zawierający wypowiedzi tutejszych władz. Chciałbym podzielić się moimi obserwacjami. Otóż nie rozumiem, dlaczego każą one „Orbisowi” dokonywać takiego marnotrawstwa jak zmuszanie go do wyburzenia istniejącego obiektu i budowę w tym miejscu nowego. Przecież tych hoteli starego typu, z małymi pokojami bez wygód się nie przerabia, koszty są za wysokie, a efekt rozczarowujący (vide Hotel Śródmiejski).

W pobliskim Frankfurcie nad Odrą tamtejszy 10-piętrowy hotel przy Europaplatz przerobiono na akademiki- pokoje o tak niskim standardzie idealnie się do tego nadają. Natomiast w Rzeszowie stary 1o-piętrowy hotel z „ciasnymi” pokojami zburzono, wg mnie marnotrawnie.


Fot. Hotel przy Logenstrasse przerobiono na akademiki (wg http://www.erstis.euv-ffo.de/ )


To nie jest centrum miasta, i nie podoba mi się że władze zmuszają inwestora do takiego marnotrawstwa. Na ich miejscu zaproponowałbym Orbisowi wymianę hotelu na działkę w centrum miasta, a sam hotel, po przejęciu go przez miasto, przekazałbym Uniwersytetowi na akademiki. Można zaoferować „Orbisowi” działkę przed Urzędem Miejskim, na której obecnie jest parking dla interesantów. Być może wreszcie Plac Piłsudskiego będzie pierwszym „nieszczerbatym” miejskim placem z wielkomiejską zabudową ze wszystkich stron. Jak na razie, to Urząd Miejski tworzy lukę w zabudowie tego placu.

Ponadto proponuję uporządkować zabudowę kwartału ulic Staszica- Wyspiańskiego- Dzika- tory kolejowe. Tam marnują się ogromne przestrzenie, na miejscu nieukończonego internatu przy ul. Dzikiej rosną 20-letnie drzewa. Możnaby tam zbudować całe nowe osiedle.


Rys. Plac Pilsudskiego- miejsce na hotel?


użytek mapy do celów dydaktycznych i edukacyjnych, cc UMZG Zielona Góra

Posted by Adam Phoo on 12:43. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Przeróbmy hotel Polan na akademiki... Niestety, zburzono go!

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć