Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Przystąpmy do wcielania w życie idei Trójmiasta LubuskiegoW roku 2006 zaprosiłem media i osoby zainteresowane na konferencję prasową „Wcielić w życie ideę Trójmiasta lubuskiego”, która była połączona z krótką wizją lokalną niewykorzystanej infrastruktury transportowej miasta. Spotkanie odbyło się 12 października (czwartek) 2006 r. o godz. 12:30 na roku ul. 1 Maja oraz ul. Wiśniowej, w miejscu gdzie rurociąg przechodzi ponad skrzyżowaniem z ul. Wiśniową.

Prezentowałem ideę systemu transportu, który będzie stanowił podstawę mogącej powstać w ciągu najbliższych 4 lat 190-tysięcznej aglomeracji, której centrum będzie stanowiło miasto Zielona Góra (118,2 tys. mieszk.), a miastami satelickimi Nowa Sól (40,6 tys. mieszk.) oraz Sulechów (17,8 tys. mieszk.). Wg mojej opinii, tylko wydajny system transportu zbiorowego pozwoli wreszcie scalić rozrzucone części aglomeracji. Wszystkie duże aglomeracje Europy oparte są na transporcie zbiorowym, ponieważ tylko on obniża koszty transportu między miastami składowymi do tego stopnia że zrastają się one we wspólny organizm. Przyczyną niepowodzeń Trójmiasta Lubuskiego w jego obecnym kształcie jest to że zabrakło systemu wspólnej komunikacji zbiorowej. Jeśli Trójmiasto ma przestać być tworem papierowym, pora zakasać rękawy i zabrać się do jego tworzenia. Pierwszym krokiem jest wydajna komunikacja zbiorowa.

Moim zdaniem, miejscowa władza jest chyba nieco wroga idei wykorzystania komunikacji kolejowej do celu utworzenia Trójmiasta, co wg mnie powoduje że za ich rządów zielonogórska aglomeracja nie powstanie. Indagowana pani polityk nie była zwolenniczką wykorzystania linii kolejowych wewnątrz miasta do celów przewozów pasażerskich wewnątrz aglomeracji. Nie wiem, skąd ta pani posiada taką fachową wiedzę i skąd jej pewność, że istniejące linie kolejowe nie są zdatne do wykorzystania, skoro po porstu można je zmodernizować, znane są koszty, ok. 3,5 mln PLN.

Wg mnie, stanowisko tych ludzi, wrogie tej idei, pokazuje tylko że ta partia nie ma kompetentnych w transporcie osób które byłyby w stanie przekuć w czyn ideę Trójmiasta Lubuskiego i stworzyć system transportowy taki jaki działa na obszarze innych aglomeracji, wobec czego niezgodnie z prawdą twierdzi jakoby nie było to możliwe. Wg mnie, błędnie odrzucają ideę stworzenia wydajnego systemu transportowego na bazie istniejącej sieci kolejowej, która pozwala na szybsze i znacznie tańsze przemieszczanie się niż po zatłoczonej sieci drogowej.

Posted by Adam Phoo on 13:26. Filed under , , , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Przystąpmy do wcielania w życie idei Trójmiasta Lubuskiego

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć