Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

W sprawie portu lotniczego

Mamy wg statystyk najgorszy port w Polsce, liczba pasażerów to istny absurd, kilkadziesiąt razy mniejsza od portu w Rzeszowie, mającego podobny potencjał. Od paru lat nic tu się nie dzieje, żadnych inwestycji, a nową spółkę tworzą już chyba ze 3 lata (w Rzeszowie jednak już ją utworzyli). Inne miasta wywalają setki milionów złotych na nowe porty (Łódź, Kielce, Olsztyn, Lublin, Białystok), u nas majątek wartości ok. 220 mln PLN po prostu niszczeje.

Siedzę zawodowo w temacie transportu i po prostu mi żal, że przez niekompetencję władz taki majątek, zamiast komukolwiek służyć, się marnuje. Sam co jakiś czas latam do Londynu i po prostu wiem ile osób z tego regionu korzysta z portu w Berlinie. Nasz port miałby spokojnie popyt pozwalający mu osiagnąć rentowność już przy tej skali ruchu jaka jest w Polsce obecnie (co 3-ci mieszkaniec raz w roku wsiada do samolotu).

Sprawa jest dość prosta- jak się nie da tego kupić od AMW, to można wynająć na kilka lat, tak jak zrobili to w Olsztynie-Szymanach wynajmując majątek na 5 lat i inwestując w dostosowanie portu do tanich linii.

Posted by Adam Phoo on 14:43. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for W sprawie portu lotniczego

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć