Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Zielonej Górze potrzeba oświeconego ekologicznie gospodarczego liberalizmu

Jestem liberałem, i to takim liberalnym. Brr- otrząsają się konserwatyści. A Zielonej Górze po prostu brakuje liberalizmu. Twardego, ekonomicznego i marketingowego podejścia. Prywatyzacji miejskich włości, wyprzedaży miejskich kamienic, nieruchomości, magazynów (ba, są i takie, zajmują kwartał ulic za Teatrem Lubuskim!). Prywatyzacji miejskich wodociągów, ZGKiM-u, wysłania miejskich firm wzorem Ostrowa Wielkopolskiego na Centralną Tabelę Ofert albo nawet giełdę.

Po co mieszczan wozić mają komunalne autobusy? Po co monopol w komunikacji miejskiej? Czy komercyjny zarządca miejskich nieruchomości i mieszkań komunalnych oznacza droższe lokale? Nie! Rynek zarządzania nieruchomościami jest takim samym rynkiem jak inne, i państwowe podmioty są zwykle na nim gorsze.

Miasto to po prostu produkt. To lokalizacja twojej inwestycji, oddziału firmy, to miejsce zamieszkania dla ciebie, Inwestorze i dla twoich pracowników. To miejsce także dla ciebie, studencie, pracowniku. To o te kategorie ludności się najbardziej walczy.

Zielona Góra w tej chwili nie jest produktem. A mogłaby być. Opakowana np. w slogan „brama do Polski” byłaby atrakcją i dla turystów, i dla inwestorów czy cudzoziemców. Oczywiście opakowanie nie może być puste. Za marketingiem turystycznym powinny iść działania mające na celu zagospodarowanie turystyczne i rewitalizację Starego Miasta, które dziś totalnie odstaje estetycznie od np. zorientowanego na turystów centrum Jeleniej Góry, o Poznaniu czy Wrocławiu nie wspominając.

Ale zielonogórscy radni się zachowują jakby tych miast nigdy na oczy nie widzieli: kiedy na jedym ze spotkań powiedziałem że nasze władze powinny brać przykłady z innych miast, obecny na sali były szef rady miejskiej skomentował te słowa tak entyzjastycznie, jakby to była nie wiadomo jak genialna myśl- wg niego tutejsi radni mają siebie za omnibusów i zewnętrzne doświadczenia ich nie interesują. W Zielonej Górze można się jak na razie z wrażenia przewrócić.

Posted by Adam Phoo on 08:10. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Zielonej Górze potrzeba oświeconego ekologicznie gospodarczego liberalizmu

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć