Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Czy stadion na ul Wrocławskiej może być stadionem żużlowo- piłkarskim?

Krzywię się ilekroć słyszę o budowie czegokolwiek za pieniądze podatników- te, jak wiadomo, zdobyć najłatwiej. Pewne środowiska żądają, by zmusić resztę mieszkańców miasta do sfinansowania im stadionu. Prawem silniejszego oczywiście. Liberał się oburza, "Jakim prawem?"-pyta. Ano, prawem socjalizmu, prawem etatystów. Nikt nie szuka sponsora, managera dla klubu, fani patrzą w kieszeń mieszkańców.

Jeśli władze miasta coś budują i owych podatników ograbiają, twierdząc iż znają oni ich preferencje konsumenckie lepiej niż oni sami , to niech chociaż ten kapeć etatysty zabije dwie krwiopijcze muchy za jednym razem. Ano, żużel nie jest popularny w innych miastach, wiedzie w nich prym piłka nożna. Wiemy że ludzkie preferencje się zmieniają z czasem. Prawdopodobne to i u nas, a my zostaniemy z wielkim stadionem żuzlowym. Kilka razy radni chcieli by obie rzeczy połączyć, tworząc porządny stadion żużlowo- piłkarski. Podobno się nie da, ale to chyba nieprawda. Da się. Vide mapka przygotowana pobieżnie na bazie zdjęć satelitarnych UMZG.Posted by Adam Phoo on 12:43. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

1 komentarze for Czy stadion na ul Wrocławskiej może być stadionem żużlowo- piłkarskim?

  1. Murawa piłkarska z torem żużlowym dookoła to kiepski pomysł. Dla fanów czarnego sportu może to różnicy nie robi, ale dla fanów kopanej tak. W końcu murawa oddala się od trybun i widok znacznie się pogarsza. Jedyne wyjście to budowanie osobno obiektu żużlowego, osobno piłkarskiego.

    A co do pieniędzy podatników - różne poglądy polityczne to różne myślenie. Stadion jednak nie jest tylko dla fanów sportu - odbywają się na nim koncerty, wystawy, zawody niekoniecznie sportowe. Dlatego każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie. Ale to temat na inną dyskusję.

    Pozdrowienia z Bielska-Białej ;)

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć