Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Orędzie- kandydat na prezydenta miasta poszukiwany!

Ludności Zielonej Góry!
Za rok wybory samorządowe. Nie wiem jak jesteście zadowoleni z obecnego prezydenta bo ja nie ukrywam swojego rozczarowania. Czy po 3 latach widać w tym mieście jakiś nowy większy biznes przybyły z zewnątrz? Czy raczej są to inwestycje lokalnych firm? Naszemu miastu potrzebny jest jakiś wiodący przemysł, wiodąca branża która je pociągnie. Tymczasem nie ruszył park biznesowy w Nowym Kisielinie. W mieście nie ma atrakcyjnych miejsc pracy. Absolwenci UZ mogą jedynie wyjechać.

Ścieżki rowerowe to wciąż psychopatyczna sieć niepołączonych skrawków; modernizując ulice o ścieżkach się zapomina (przykład- al. Konstytucji 3 Maja). Obiecywano zmodernizowany stok narciarski- tymczasem politycy przypominają sobie o temacie jedynie gdy spadnie śnieg. Do miasta nikt już niemal nie dojeżdża koleją ze względu na zrujnowane tory, a lokalni politycy ani myślą lobować czy coś zrobić w tej sprawie albo nawet rozbierają linie kolejowe na terenie miasta zamiast je wykorzystać do stworzenia obiecywanego od lat Trójmiasta.

Po otwarciu centrów handlowych upadło centrum miasta jako dzielnica handlowa. Tymczasem że śródmiejskie pasaże handlowe są możliwe pokazuje przykład ul. Półwiejskiej w Poznaniu. Strefa piesza w Ziel. Górze to obraz nędzy i rozpaczy, jak choćby nieremontowana od ok. 15 lat ul. Kupiecka ze zwietrzałym polbrukiem. Na „deptaku” są biura i urzędy zamiast sklepów i restauracji. Omija ów deptak komunikacja zbiorowa choć na zachodzie Europy modne jest że autobusy wjeżdżają do stref pieszych.

Trzeba polityka który sprywatyzuje kamienice przy ulicach strefy pieszej tak by biznes mógł je przebudować na sklepy i biura konkurencyjne z podmiejskimi centrami handlowymi. Trzeba polityka który odnowi miasto, wyburzy szkarady w postaci Hermesu, DT Centrum, Poczty Polskiej, placu przy Gazowni. Który przywróci znaczenie centrum miasta poprzez odnowienie strefy pieszej i wyprzedaż miejskich kamienic.

I można tak dalej i dalej- o kulturze o edukacji. To miasto potrzebuje zdecydowanego polityka który wyciągnie je z dołka. Który ściągnie biznes. Sądzę że ów idealny kandydat winien wywodzić się ze świata biznesu i być kandydatem niezależnym. Tymczasem w naszym mieście jest to środowisko bardzo niewielkie.

Wybory za rok. Pora rozpocząć poszukiwania kandydata moi mili. Rok to dość niewiele- zaczynać trzeba już. To miasto można mieć wreszcie władze choćby na poziomie sąsiedniej Nowej Soli. Nasza niewielka organizacja polityczna- Zieloni woj. lubuskiego oferuje wsparcie techniczne (informację o procedurach wyborczych i metodach prowadzenia kampanii) oraz pomoc w zbieraniu podpisów dla ewentualnego kandydata. Mieszkańcy, i wy opiszcie, wyraźcie swoje oczekiwania wobec kandydata którego poszukujemy. I opiszcie jak możecie go wesprzeć w kampanii. Demokracja to wy.


Posted by Adam Phoo on 02:01. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Orędzie- kandydat na prezydenta miasta poszukiwany!

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć