Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Panowie z wladz miasta, pomóżcie zwalnianym aktorom zrobić konkurencyjny teatr!

Konserwatywny obyczajowo dyrektor teatru powolany przez partię konserwatywną PO prowadzi wymianę pracowników, zapewne na bardziej konserwatywnych. Tego w zasadzie oczekiwałem. Nic tu nie zrobimy- twarde prawa oligarchii (bo przecież demokracji to w Polsce nie mamy, osoby które twierdzą inaczej chyba w życiu nie mieszkały w kraj demokratycznym).

W większości miast tej wielkości jest po kilka teatrów, jak choćby w pobliskim 60-tysięcznym Frankfurcie nad Odrą, o Wrocławiu czy Warszawie nie wspominając. Oprócz państwowego są też prywatne. Niech zwolnieni aktorzy skrzykną się, i otworzą swój teatr, jeśli nie mają zamiar emigrować za pracą do innych miast, co pewnie ich czeka. Ale niech też władze uczciwiej dzielą dotacje- nie tylko dla teatrów państwowych, ale i tych niezależnych.

Apeluję do władz miasta Zielonej Góry, by także włączyły się w stworzenie konkurencyjnego teatru poprzez np. system grantów na sztuki teatralne dla teatrów niezależnych, jak to ma miejsce w innych miastach. Oto mój apel:Szanowni Państwo,

Są Państwo podobno z partii lewicowej i rządzą Państwo tym miastem. Mają Państwo możliwość ratowania w Zielonej Górze teatr w wersji bardziej liberalnej. Obecny dyrektor robi czystki i wywala niepoprawnych ideowo aktorów.

Nie jestem stałym fanem tutejszego teatr, bylem ostatni raz na przedstawieniu bodajże "Szalone Nożyczki" w wersji "udoskonalonej" przez aktorów ("zielone" przedstawienie, w którym aktorzy mogą wykazać się inwencją) i poziom zaprezentowany był bardzo wysoki, światowy. Żal byłoby to stracić, zwłaszcza że w mieście z kulturą jest tragicznie.

Jeżeli mają Państwo jakąś ideologię, to proszę ratować ów zespól, oferując aktorom miejsce (nie wiem czy ta scena przy ul. Fabrycznej, ta "Scena na strychu" , albo scena na ul. Moniuszki, są własnością miasta) oraz granty na prowadzenie działalności artystycznej. Pora zrobić w tym mieście dwa teatry- liberalny i konserwatywny. W Warszawie jest tyle tych prywatnych, tych stowarzyszeń, sam do dwóch z nich uczęszczam na treningi angoli.

Posted by Adam Phoo on 02:46. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Panowie z wladz miasta, pomóżcie zwalnianym aktorom zrobić konkurencyjny teatr!

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć