Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Zaproszenie z Galerii BWA ZG | Opera gospodarcza... [30.05] //Euroshorts [31.05]
Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów [30|05]

Zapraszamy w poniedziałek 30 maja o godzinie 19:00 na czytanie dramatu Pawła Demirskiego „Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów".
Image 
muzyka: Jan Suświłło

produkcja i reżyseria: Hanna Klepacka


Przygotowanie wokalne: Jolanta Sipowicz.


Udział biorą:


Aktorzy: Marta Frąckowiak, Hanna Klepacka, Anna Przybyła, Piotr Lizak,

                 Ryszard Lubieniecki, Ernest Nita, Dawid Rafalski, Marcin Wiśniewski.

Śpiewacy: Monika Czarnecka, Katarzyna Jaworska, Jolanta Sipowicz,

                    Krzysztof Gostkowski.

Muzycy: Kamila Susłowicz, Bartłomiej Sowa, Oskar Zębik.


Światła: Bartłomiej Sowa.


Obsługa techniczna: Michał Markiewicz.


Specjalne podziękowania dla Tadeusza Bartkowiaka.


"Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów" to przedstawienie z dwunastoma ariami operowymi. Pierwowzorem literackim tej sztuki jest „Opera za trzy grosze" B. Brechta  ale odniesienie to jest pozorne i czysto umowne.


„...Demirski poza teatrem i poza tekstem ustanawia układy odniesienia dla swoich bohaterów, sytuacji dramatycznych, dialogów i monologów - ubiera je w konteksty, które układają się w coś na kształt autorskiego almanachu wiedzy o Polsce i świecie współczesnym.

Wnosi do teatru społeczną krytykę, ferment światopoglądowy, prowokację i profanację, nie aspirując przy tym do roli pozytywnych poradników. Patos i powaga łączy się z błazeństwem i trywialnością a postaci są śmieszne i tragiczne jednocześnie..."
(Joanna Krakowska)

 
wstęp wolny
____________________________________________________________________
EUROSHORTS [31|05]


Zapraszamy we wtorek 31 maja o godzinie 18:00 na pokazy filmów krótkometrażowych Euroshorts 2010.
ImageImageImageImage 
Rozpoczynamy 19-tą przygodę z krótkimi filmami i twórczą reklamą. W programie tegorocznego festiwalu Euroshorts są wielkie hity i filmy znanych twórców, są prace debiutantów i studentów szkół filmowych. Łącznie blisko 60 krótkich filmów z dwudziestu krajów, zgłoszonych w 4 kategoriach. Komisja selekcyjna pod przewodnictwem znakomitego operatora i wykładowcy Andrzeja Musiała z ponad 200 zgłoszonych produkcji wybrała takie, w których znajdziecie to coś. W tym roku przeważają tematy lekkie, rozrywkowe, młodzieżowe, ale sporo jest też poważnych refleksji. Bardzo bogate są sekcje: fabularna i animacji. Krótki film to zawsze świetna okazja do zabawy z formą i wygłoszenia świeżego komentarza do rzeczywistości. Co znaczy udział w festiwalu Euroshorts dla młodych filmowców – zapytajcie uczestników wcześniejszych edycji. Naszym zdaniem najważniejszy jest kontakt z widzem. To widzowie przyznają tu nagrodę, bo stają się fanami naszych uczestników i czekają na ich kolejne produkcje. Dlatego imprezę rozpoczynamy w Warszawie, a potem wyruszamy w trasę, do ponad 15 miast w całej Polsce. Filmy wyświetlamy w kinach, klubach, domach kultury oraz w plenerze. Wszędzie tam na widowni tworzy się niesamowity klimat. W edycji 2010 przypomnimy też postać reżysera Elii Kazana, dziewiętnasta taśma „Amerykański Film Reklamowy" przeniesie Was do świata twórczej reklamy, a płyta DVD Euroshorts vol. 6, to nasze seanse w wersji NA WYNOS, dwie godziny krótkich filmów, które możecie bezpłatnie zabrać do domu. Euroshorts nie jest tylko festiwalem filmowym. To cała seria projektów, w które każdy może się zaangażować. Zapraszamy!
Fundacja Młodego Kina
 
www.euroshorts.pl

--


Godziny otwarcia: poniedziałek: nieczynne | wtorek: 10-15 | środa-piątek: 11-17 | sobota: 12-18 | niedziela: 11-17

GALERIA BWA | AL. NIEPODLEGŁOŚCI 19 | 65-048 ZIELONA GÓRA | TEL/FAX 68 325 37 26 | WWW.BWAZG.PL

Posted by Adam Phoo on 08:52. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Zaproszenie z Galerii BWA ZG | Opera gospodarcza... [30.05] //Euroshorts [31.05]

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć