Zaabonuj przez email

Wpisz majl:

Dostarcza: FeedBurner

Tłumacz/ Translate

dailyvideo

Co miasto powinno było ongiś zrobić aby nie dotować basenu?Warto aby w przyszłości przy realizacji tego typu inwestycji nasze władze korzystały z instytucji partnerstwa publiczno- prywatnego. Zamiast basen i halę budować za gotówkę z budżetu miejskiego, miasto ogłasza przetarg na zaprojektowanie, budowę i eksploatację basenu w trybie ustawy po partnerstwie publiczno- prywatnym. Zamiast wydawać ponad 100 mln z budżetu, miasto płaci podmiotowi prywatnemu jedynie dopłatę do eksploatacji basenu i hali, tak aby prowadzenie takiej inwestycji było dla przedsiębiorcy prywatnego opłacalne. Umowę taką można podpisać na okres np. 10 lub 20 lat. Wówczas basen byłby zarządzany prywatnie, a zarządca basenu i hali mógłby obok tego kompleksu dodać własne kompleksy hotelowe, może zorganizować spa czy małe uzdrowisko. Prywatny zarząd basenu i hali spowodowałby że rentowność tego obiektu byłaby większa, a obiekt lepiej rozreklamowany, co także przekłada się na wpływy z turystyki w naszym mieście.

Po wizycie w Puławach o zachwyceniu się tamtejszymi lasami tworzącymi również tam granicę miasta, sądzę że przyszłość Zielonej Góry to rola kurortu i uzdrowiska. Miasto powinno stawiać na hotele, baseny, spa, centra konferencyjne. Pod względem środowiska naturalnego jest to miasto zupełnie unikalne w kraju, w pełni porównywalne z polskimi kurortami. Warto by samorządowcy podjęli starania by za te same środki budżetowe zbudować nie jeden, a kilka takich obiektów i rozwijać w ten sposób bazę turystyczną tego miasta. Metoda partnerstwa publiczno- prywatnego w wielu krajach jest dominującą metodą realizacji takich inwestycji, potrzebnych społecznie ale nie zawsze w pełni opłacalnych. Moi brytyjscy przyjaciele z londyńskiej komunalnej kolei Docklands Light Railway w ten sposób zamawiają w przetargach budowę całych kompletnych linii kolejowych, które projektuje, buduje i przez 30 lat zarządza podmiot prywatny, a ich pociągi tylko po nich kursują za uzgodnionymi w umowie opłatami.   

Posted by Adam Phoo on 12:07. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

1 komentarze for Co miasto powinno było ongiś zrobić aby nie dotować basenu?

  1. Slots: Play for free without registration - JtmHub
    The Slots: Play 포항 출장안마 for free 김제 출장마사지 without registration 순천 출장안마 is one of the most popular 군포 출장안마 gambling activities for many online gamblers nowadays. Whether you enjoy slots, 용인 출장안마

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć